چه کسب‌وکارهایی برای راه‌اندازی در ارومیه مناسب هستند؟

یکی از مهمترین تصمیماتی که هر کارآفرین در زندگی خود می‌گیرد این است که چه کسب‌وکاری را می‌خواهد راه‌اندازی کند. بسیاری از کارآفرینان معمولا به این موضوع فکر نمی‌کنند که چه کسب‌وکارهایی را شروع کنند. در برخی از موارد آنها دارای تجربه اندکی در آن صنعت هستند، در برخی موارد نیز شاید حتی مقاله ای در زمینه راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق خوانده‌اند و فکر می‌کنند که شروع یک کسب‌وکار جدید ساده است و یک شبه پولدار می‌شوند. (نمونه‌ای از این موضوع را در راه‌اندازی تاکسی‌های اینترنتی متعدد در شهر ارومیه دیده ‌ایم!)

این که چه کسب‌وکاری را می‌خواهید شروع کنید نه تنها در مورد اینکه هر روز چه کاری را قرار است انجام دهید تاثیر می‌گذارد بلکه نحوه درآمدزایی و میزان آن را کاملا تحت تاثیر قرار می‌دهد. بنابراین ما توصیه می‌کنیم قبل از تصمیم برای راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار حتما به این سوال اساسی در نزد خود پاسخ دهید: در چه کسب‌وکارهایی احتمال موفقیت شما بیشتر از سایر کسب‌وکارهست و یا حتی در آن صنعت می‌توانید زنده بمانید؟ ما در این مقاله سعی می‌کنیم که کسب‌وکارهایی که راه‌اندازی آن‌ها در ارومیه موفق تر از سایر کسب‌وکارها به نظر می‌رسد را معرفی کنیم:

  • راه‌اندازی شرکت‌های بازرگانی صادرات میوه:

یکی از پتانسیل‌های بسیار بزرگ شهر ارومیه و به طور کلی استان آذربایجان غربی صادرات میوه است. البته به دلیل کیفیت پایین بسته‌بندی و همچنین نبود شرکت‌های واسط در زنجیره تامین در این زمینه تاکنون پیشرفت خوبی حاصل نشده است. اما با توجه به مولفه بازار پتانسیل بسیار خوبی در این زمینه وجود دارد.

  • کسب‌وکار فروش اینترنتی:

با افزایش پهنای باند اینترنت و همچنین توسعه صنعت نرم‌افزار و گوشی‌های موبایل کسب‌وکارهای اینترنتی رشد بسیار خوبی داشته‌اند. البته راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی به همین سادگی هم نیست. داشتن دانش و اطلاعات کافی در این زمینه نیز بسیار مهم است. اگر به دنبال راه‌اندازی یک کسب‌وکار اینترنتی هستید توصیه ما این است قبل از راه‌اندازی حتما دانش خود را در زمینه بازاریابی دیجیتال و نرم‌افزار بالاتر ببرید.

  • ایده‌های کسب‌وکار خدماتی:

اگر نمی‌دانید چه کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید کسب‌وکارهای خدماتی بهترین گزینه برای امتحان کردن هستند. کسب‌وکارهای خدماتی که محلی هستند معمولا رقبات کمتری نسبت به کسب‌وکارهای مبتنی بر محصول و یا اینترنت دارند. به طور مثال کسب‌وکارهای خدماتی معمولا سود زیادی برای حضور در سایر شهر‌های ندارد. اما کسب‌وکارهای محلی مزیت بسیار خوبی در این زمینه دارند.

  • نمایندگی کسب‌وکارهای بزرگ بین‌المللی:

اگر سابقه راه‌اندازی کسب‌وکاری را ندارید، دریافت نمایندگی یک برند معتبر و شروع آن در شهر ارومیه می‌تواند ریسک کمتری برای شما داشته باشد. همچنین در شروع کسب‌وکار نیز دانش مورد نظر از طرف شرکت مرجع تامین می‌شود.

  • خرید کسب‌وکارهای موجود:

اگر پول کافی برای این کار دارید تقریبا بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. خرید یک کسب‌وکار موجود به طور میانگین شانس شما برای موفقیت را بسیار بالاتر می‌برد. اما خرید و ارزش‌گذاری یک کسب‌وکار به طور معمول یک پروسه ساده نیست. موارد بسیاری وجود دارد که بایستی به آنها توجه کنید.

نتیجه‌گیری:

راه اندازی و شروع یک کسب‌وکار یک کار بسیار زمان‌بر و پر ریسک است. قبل از اینکه بخواهید کسب‌وکاری را راه‌اندازی کنید بایستی حتما آن را اعتبارسنجی کنید. اگر اطلاعات کافی در زمینه کسب‌وکار و بازاریابی ندارید حتما در دوره‌های آموزشی شرکت کنید و یا اینکه یک مشاور کسب‌وکار را در کنار خود داشته باشید. مرکز مشاوره کسب‌وکار تدبیرنگر در تمامی مراحل راه‌اندازی کسب‌وکار و بازاریابی در کنار شماست. کافی است تا با شماره ۳۳۴۴۳۷۶۶ تماس بگیرید. ما در طول این مسیر در کنار شما خواهیم بود و ریسک‌های راه‌اندازی یک کسب‌وکار را برای شما تا حد ممکن پایین می‌آوریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

top